top of page
storytelling
storytelling

Storytelling

תמיד כיף לשמוע סיפורים. למוח שלנו יש צורך מוטבע בנרטיב, בין אם זה סכמות, תסריטים, מפות קוגניטיביות, מודלים מנטליים או מטפורות. במובנים רבים, סיפורים הם האופן שבו אנו חושבים ומבינים את העולם הסובב אותנו, וזה משתרע גם על מושגים עסקיים.

עוצמה נסתרת זו של סיפור סיפורים (או באנגלית: Storytelling), יכול להשפיע על האופן שבו אנו מקבלים החלטות ועל האופן שבו אנו משכנעים אחרים לגבי הרעיונות שלנו.

כלל מפתח בסטוריטלינג הוא לתת לקהל שלך 'חוויה רגשית'. סיפורים תכליתיים המגיעים ללבו ולמוחו של המאזין הם אלו שיניעו אותו לפעולה. מומחים אומרים שהדרך היעילה והיעילה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שימוש במטאפורה ובאנלוגיה. התקנים לשוניים אלה הם מרכיבי מפתח של הדרך שבה אנו חושבים, אבני בניין של מבנה הידע עצמו. אלה יכולים לשמש אותנו כדי לעורר דימויים ולהפעיל את הזיכרון ביחד עם אסוציאציות חושיות ורגשיות עשירות, להכניס את המאזין לסיפור, קוגניטיבית ורגשית, כמשתתף פעיל. או במילים אחרות: להפוך את הקהל שלכם לקהל שבוי!

לכל סיפור יש מטרה. הוא צריך להיות רלוונטי לניסיון ולתחומי העניין של הקהל שלך. לכל סיפור צריכה להיות נקודה שהמאזינים שלכם יכולים לתפוס בקלות ולהזדהות איתה. אתם רוצים להשתמש בסיפורים כדי להציב מידע בפרספקטיבה, לא להחליף אותו. היפכו את הסיפורים שלכם ברורים ורלוונטיים, שיתמכו במידע המועבר במצגת שלכם, כלומר לשמור אותם קצרים למדי ולהסיר מהמצגת כל פרט מיותר.

Tailoring Your Story נועדה בדיוק בשביל זה. פנו אלינו עוד היום לקבלת מצגת סטוריטלינג מושלמת עבור העסק שלכם, תפורה באופן אישי למטרות שלכם, כזו שתשבה את הקהל שלכם ותניע אותו לפעולה שאליה אתם מייחלים!

bottom of page